Nejčastější dotazy

FAQ

Co je to komisní prodej?
Jedná se o prodej věci prostřednictvím komisionáře třetí osobě, za což si komisionář účtuje předem stanovenou provizi od komitenta.

Kdo to je komitent a komisionář?
Komitent je osoba, která má oprávnění nakládat s danou věcí a chce ji prodat.
Komisionář je osoba, která zprostředkovává obchod pro komitenta.

Co to je provize?
Provize je poplatek za zprostředkování prodeje od komitenta k třetí osobě.

Jakým způsobem je uzavřena dohoda mezi komitentem a komisionářem?
Dohoda je uzavřena písemně ve dvou vyhotoveních dle zákona č.89/2012 Sb. Občanský zákoník a uzavírá se na dobu 2 měsíců.

Co přijímáme do komisního prodeje?
počítače, notebooky, PC sestavy, tiskárny, kopírky, scannery, monitory, herní konzole, telefony, jízdní kola, sportovní potřeby, domácí spotřebiče, ostatní spotřební elektroniku, hry na PC, PlayStation, PSP, PSvita, Xbox, Nintendo Wii, DVD filmy, šperky z drahých kovů a kamenů, starožitnosti,obrazy, umělecké předměty, autopříslušenství, autorádia, GPS navigace, elektrické, AKU a ruční nářadí, DVD rekordéry, Blueray přehrávače, domácí kina, digitální kamery a digitální zrcadlovky, LCD a plazmové televizory, zahradní techniku, hudební nástroje a techniku, elektrocentrály, rybářské potřeby atd, porcelán, šicí stroje, osvětlení, zahradní techniku, stavební materiál, atd. případně po předchozí domluvě.

Pokud jste nenašli odpověď na Vaší otázku, napište nám pomocí kontaktního formuláře nebo nás kontaktuje na emailu či skypu (více info na stránce Kontakt)